Teslimat ve İade

 
Değerli Müşterilerimiz ; Perakende Satışlarda Kargo Bedelleri Maliyet ve Kampanya Koşullarına Göre Değişim Göstermektedir. Standart olarak Ödeme esnasında Ücretsiz tutara ulaşılamadığı durumlarda Kargo bedeli olarak fiyata eklenmektedir.
 
 
Toptan Alımlarda Kargoyu Kim Karşılıyor ?
 
Toptan Alımlarda kargo tarafınıza aittir.

Satın aldığım ürünü nasıl iade edebilirim?

 

etholle.com.tr’den verdiğiniz siparişinizi teslim aldıktan sonra ürünlerinizden kaynaklanan bir problemden (Kargo hasarı, Üretim hatası, Cayma hakkı, vs.) dolayı ürünlerinizi iade etmek istiyorsanız, ürünlerin elinize geçtiği tarihten itibaren en geç 14 gün içerisinde kargo ile gönderim sağlayabilirsiniz.İade ve değişimler de kargo ücreti müşteriye aittir. Ürünleriniz tarafımıza ulaştıktan sonra müşteri temsilcilerimiz sizinle iletişime geçecektir. Müşteri hizmetleri temsilcimiz ile yapacağınız görüşmeler sonucunda, ürünleri tarafımıza gönderirken aşağıdaki “İade Koşulları” başlığı altındaki hususlara dikkat etmeniz gerekmektedir. Ürününüz tarafımıza ulaştıktan sonra, ilgili birimlerce incelenecek ve iadesi için onay verilecektir. Bu süreç ortalama ürün tarafımıza ulaştıktan 2-5 iş günü içerisinde gerçekleşmektedir.

 

Satın aldığım ürünü nasıl değiştirebilirim?

Ürününüzün değişimini etholle.com.tr üzerinden ya da Etholle Mağazamızdan yapabilirsiniz. etholle.com.tr üzerinden değişim yapmak için iade ile aynı işlem süreci geçerlidir. Mağazalarımızdan değişim yapmak için ürünün orjinal ambalajı ve faturası ile birlikte mağazaya gidilmesi gerekmektedir. Ürünün etholle.com.tr’ den alımı esnasında kullanılan kupon kodu, indirim çeki, hediye çeki vs. etholle.com.tr’ ye özel indirimler varsa mağazadan yapılan değişimler bu indirimlerin tamamı geçersiz sayılacaktır. Ürünün mağazada o esnadaki satış fiyatı ve uygulanan promosyonlar geçerli olacaktır.

 

İade etme süresi kaç gündür?

 

İade etme süresi, Tüketici Kanunu’ndaki, “Sebep Göstermeden Cayma Hakkı” maddesine göre, ürünü teslim aldığınız tarihten itibaren 14 gündür. Üründen kaynaklanan herhangi bir kusur sebebiyle yapacağınız iadelerde de, aldığınız ürünü teslim tarihinden itibaren 14 gün içerisinde iade edebilirsiniz.

 

İade’nin kargosu için ücret ödeyecek miyim?

 

İade etmek istediğiniz ürünlerde kargo ücreti / bedeli tarafınıza aittir. Satın aldığınız ürünü (ürünü tekrar satılabilirlik özelliğini kaybetmemiş ve kullanılmamış olması koşuluyla) iade etmek için tarafımızdan size gönderilen faturanın arkasındaki formu doldurarak siparişinizi teslim aldığınız tarihten itibaren 14 gün içerisinde ürün(ler) ile birlikte geri göndermelisiniz. (14 günlük iade süresi dolmuş olan, kullanılmış ve tekrar satılabilirlik özelliğini kaybetmiş olan ürün(ler) iade olarak kabul edilmeyecek, kargo masrafları size ait olmak üzere geri gönderilecektir.)

 

İade işleminden sonra geri ödeme hesabıma ne kadar sürede yansır?

 

etholle.com.tr, iade ettiğiniz ürünlerin iade şartlarına uygunluğunu kontrol etmektedir. İadeniz kabul edildiğinde ve tarafımızdan para iadeniz gerçekleştiğinde E-mail ile bilgilendirileceksiniz. İadenin hesabınıza yansıma süresi, banka tarafından belirlenmektedir ve tarafımızdan müdahele edilememektedir.

 

İade koşulları nelerdir?

 

Ürünü orjinal ambalajı hasar görmemiş, kullanılmamış, kullanım hatası sonucu zarar görmemiş haliyle tarafımıza ulaştırmanız, ürünün satış faturasının arkasında bulunan ürün iade bölümünü doldurarak göndermeniz, Ürünü, tarafınıza teslim edildiği andaki hali ile geri vermekle, kullanım söz konusu ise kullanma dolayısıyla malın ticari değerindeki kaybını ödemekle yükümlüsünüz. Ürününüz tarafımıza ulaştıktan sonra, ilgili birimlerce incelenecek ve iadesi için onay verilecektir.Bu süreç ortalama ürün tarafımıza ulaştıktan 2-5 iş günü içerisinde gerçekleşmektedir.

 

Firma adına kesilmiş faturaların iadesi nasıl gerçekleşir?

Fatura firma adına kesilmiş ise, ilgili firma “Ürün Birim Fiyatı + KDV” şeklinde düzenlenmiş bir iade faturası ile birlikte ürünü göndermekle yükümlüdür. İade faturası kesilmeden gönderilen ürün(ler) iadeleri yasal olarak kabul edilmez. Kargo ücretinin iade faturasına eklenmemesi gerekmektedir. Faturası firmalar adına düzenlenen sipariş iadeleri, iade faturası kesilmediği takdirde kabul edilmeyecektir.

 

İade edeceğim ürünü hangi adrese gönderebilirim?

ÇİZYAP İNŞAAT PETROL MADEN EMLAK GIDA TEKSTİL SANAYİ VE TİCARET LİMİTED ŞİRKETİ

Adres: Kazım Karabekir Mahallesi. 1. Kavakdibi Sk. 6A B1 Yıldırım/BURSA